Pe 13 noiembrie 2011, cu binecuvântarea Părintelui Mitropolit Iosif Pop s-a savârşit prima Sfântă Liturghie în parohia noastră.

BISERICA ORTODOXĂ ROMÂNĂ

PAROHIA ORTODOXĂ A SFÂNTULUI  IOAN BOTEZĂTORUL ȘI A SFÂNTULUI MUCENIC ALBAN, LUTON, UK

Programul slujbelor

Nu mai avem acces la biserica, așadar toate slujbele sunt suspendate.

Va recomand sa urmăriți pagina de Facebook pentru noutăți.

De asemenea, imi puteți trimite o adresa de email si va țin la curent cu ceea ce se întâmpla in comunitatea noastră.

Www.Facebook.Com/parohialuton/

Slujba incepe in fiecare duminica de la ora 12:00.

IMPORTANT:Pentru spovedanie este recomandat sa faceti programare folosind pasii din aceasta adresa de web. Acolo gasiti zilele in care este spovedanie (de obicei miercurea si vinerea):

www.bit.ly/Spovedanie-ore-disponibile

*Biserica o folosim prin generozitatea comunitatii anglicane - duminica nu putem intra in biserica inainte de ora 11:45.

La Marile sarbatori sunt slujbe si in cursul saptamanii. Pentru detalii va rugam sa-l contactati pe Parintele Ioan la numarul de telefon 07864113130 sau adresa de email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pe pagina de Facebook a parohiei programul de slujbe este totdeauna actualizat:

"Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea!" (Psalmul 32, 13