Pe 13 noiembrie 2011, cu binecuvântarea Părintelui Mitropolit Iosif Pop s-a savârşit prima Sfântă Liturghie în parohia noastră.

Sf. Mucenic Alban si Sf. Ioan Botezatorul
Parohia Ortodoxă Română din Luton, UK

Programul slujbelor

Joi 23 septembrie, ora 23:00 – Sfanta Liturghie la praznuirea Sfantului Siluan Athonitul

ATENTIE!!! Duminica 26 septembrie Sfanta Liturghie va incepe la ora 7:00 (!), iar cei care din binecuvantate pricini nu pot ajunge la slujba, pot veni pentru Sfanta Impartasanie la ora 11:00 (!)

In fiecare duminica Sfanta Liturghie incepe la ora 9:00, iar de la ora 13:00 avem popasuri de rugaciune si momente in care se pot impartasi copiii si cei care au binecuvantare pentru impartasanie.

Pentru Sfanta Liturghie se poate intra in biserica doar intre orele 8:15 si 8:45. Cu alte cuvinte, intodeauna ajungem la biserica cu cel mult 15 minute inainte sa inceapa slujba. Dupa inceperea slujbei, nu se va mai putea intra in biserica. Pentru impartasire de la ora 13:00, se intra in biserica intre 12:45 si 13:00

Nu este nevoie de programare pentru a participa la slujbele sus mentionate.

Persoanele care doresc sa se spovedeasca, pot face programare accesand urmatorul link: http://bit.ly/Spovedanie-ore-disponibile

Atentie! Adresa bisericii este: St Matthew’s Church, Wenlock Road, Luton LU2 0NN. Intrarea se face pe portița de pe Havelock Road.

Pomelnicele se scriu doar acasa si vor putea fi lasate dimpreuna cu ofranda pentru biserica intr-o cutie la intrare.

Tuturor sanatate si pace in viata!

Parintele Ioan

Va recomand sa urmăriți pagina de Facebook pentru noutăți: facebook.com/parohialuton

De asemenea, imi puteți trimite o adresa de email pentru a va ține la curent cu ceea ce se întâmpla in comunitatea noastră.

„Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea!” (Psalmul 32, 13)